LISK na giełdzie
fot.pexels.com


Na rynku kryptowalut coraz większym zainteresowaniem cieszy się LISK (LSK). Inwestorzy szukają taniej kryptowaluty mających perspektywy na znaczne zyskanie na wartości. W tym artykule sprawdzamy, czy to właśnie w LSK warto teraz zainwestować.

LISK (LSK) – kryptowaluta czy coś więcej?

Na giełdzie kryptowalut możemy handlować nie tylko popularnymi bitcoinami. Wśród setek alternatywnych dla niego kryptowalut znajdują się Ethereum, polski Polcoin i właśnie LISK. Czasy, kiedy można było się szybko wzbogacić na bitcoinach już minęły, niemniej jednak inwestycja w kryptowaluty to popularna droga akumulacji pieniędzy. W związku z powyższym, pożądanymi kryptowalutami są te, za które nie trzeba dużo płacić, ale handel nimi jest żywy, czyli budzą zainteresowanie. Taką właśnie kryptowalutą jest LSK.

Nie ma się czemu dziwić. Jeden bitcoin to teraz koszt ok. 180 tyś. zł. (a kosztował już ponad 200 tyś.), natomiast Lisk to zaledwie ok. 12 zł, choć jego kurs spada dużo poniżej 10 zł. Obie kryptowaluty zaliczają znaczne i nagłe spadki jak i wzrosty cen. Niemniej koszt kupna Liska sprawia, że możemy jeszcze kupić znaczną jego ilość. Musimy jednak wiedzieć, że LSK nie jest wyłącznie kryptowalutą. To, że funkcjonuje jako taka jest wypadkową innych czynników.


LSK (LISK) – czym jest dokładnie jest

Lisk nie jest jedynie kryptowalutą. Jest w zasadzie całą plaformą, która służy do tworzenia aplikacji i tokenów. LSK opracowano na bazie technologii blockchain i podobnie jak inne podobne rozwiązania, jest całkowicie zdecentralizowana. Innymi słowy nie mają nad nią pieczy i kontroli żadne państwowe i oficjalne instytucje bankowe. Przepustowość głównego blockchaina twórcy Lisk poprawiają dzięki tworzeniu dodatkowych łańcuchów pobocznych (sidechainów). Choć, jak wspomnieliśmy, LSK jest całkowicie zdecentralizowane, posiada swoją „narodowość” – główna siedziba znajduje się w Berlinie.

Główny łańcuch blockchain i sidechainy to tzw. sieć modularna. LISK jako jeden z pierwszych wprowadził tego typu rozwiązania. Łańcuchy poboczne nie należą do głównej sieci, na której umiejscowiony jest blockchain. Każdy sidechain to osobna, tworzona w LISK aplikacja. Dzięki temu zapewniono bardzo dużą przepustowość transakcyjną, ponieważ główny łańcuch pozostaje odciążony od pobocznych tokenów i appek. Działa to na korzyść LSK i jego rosnącej popularności, inna kryptowaluta, popularny Ethereum boryka się z problemem przepustowości, ponieważ w odróżnieniu do Lisk wszystkie bloki znajdują się na głównym blockchainie.

Oprócz tego twórcy LSK wychodzą naprzeciw potrzebom programistów, którzy nie mogą korzystać z drogich narzędzi do programowania. Umożliwiają tworzenie aplikacji za pomocą popularnego języka Java.

Kryptowaluta LISK 2021
fot.pexels.com

LISK kryptowaluta – prognozy na zysk

Jeśli chodzi o samą kryptowalutę LSK, ma ona pewną charakterystyczną cechę, wyróżniającą ją spośród innych. W odróżnieniu do bitcoina czy ETH nie ma górnej granicy podaży. Jest więc kryptowalutą inflacyjną a jej ilość stale rośnie. Od wymienionych kryptowalut LSK wyróżnia też sposób pozyskiwania. Nie jest ona bowiem „wykopywana” (mining) ale „wykuwana” (forging).

LSK opiera się na algorytmie konsensusu Delegated Proof of Stake. Wobec tego, nie wykopują jej „górnicy” ale „wykuwają” tzw. delegaci. Wszystkie transakcje kryptowalutą LISK są zatwierdzane przez nich, a ich samych wybierają posiadacze tokenów LSK. Ogólnie w sieci LSK działa 101 delegatów, którzy dodają jeden blok transakcyjny w czasie jednej rundy. Runda trwa 17 minut i następuje po „wykuciu” 101 bloków. Zaś czas pojedynczego bloku to 10 sekund.

Każdy dodany blok transakcyjny to nagroda dla delegata (początkowo było to 5 LSK, jednak podobnie jak u minerów wynagrodzenie się zmniejsza). Ulega ono redukcji co dodane kolejnych 3 milionów bloków, a dodanie tej ich ilości zajmuje około roku.

Kryptowalutę LISK możemy kupić na największych światowych i polskich giełdach kryptowalutowych. Wycenia się ją na ponad 500 milionów dolarów. Jeden LISK możemy obecnie kupić za ok. 10zł. Cena jest więc nieduża możemy więc nabyć więcej tej kryptowaluty. Cały czas stabilizuje swą pozycję wśród inwestorów i pozwala na swobodniejszy handel niż drogi BTC. Część specjalistów przewiduje, że LSK może mieć wzrosty na poziomie nawet 200%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here