kryptowaluty inwestycja
fot.pexels.com


Osoby szukające szybkiego zysku coraz częściej rozważają inwestycję w kryptowaluty. Rzeczywiście można na nich dużo zarobić, ponieważ bardzo dynamicznie zyskują na wartości, a stopy procentowe są większe niż np. na lokatach. Z drugiej strony kryptowaluty znajdują się poza jakąkolwiek kontrolą władz i banków, co może budzić obawy przed inwestowaniem w nie. W artykule sprawdzamy, czy inwestycja w kryptowaluty jest bezpieczna i czy się opłaca.

Kryptowaluty – czy inwestycja się opłaci

Chcąc rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty, podobnie jak podejmując każdą inną inwestycję, musimy z góry założyć, że ryzykujemy. Po prostu nie ma żadnej gwarancji, że dana inwestycja na pewno się opłaci, albo przyniesie duże zyski. Jeśli możemy na kryptowalutach zyskać, równie dobrze możemy stracić. Jest to po prostu wpisane w logikę gier giełdowych.

Jeśli jednak podejdziemy do inwestycji w krypotowaluty rozsądnie, możemy zarobić i to niemałe pieniądze. W odróżnieniu do klasycznych inwestycji lub lokat oszczędnościowych, wartość kryptowalut może bardzo szybko poszybować w górę. Trudno jednak przewidzieć, kiedy dokładnie to nastąpi. Są pewne kluczowe momenty, takie jak np. halving bitcoina, jednakże musimy wiedzieć, kiedy będzie miał miejsce. Niestety, tak samo jak cena za kyptowaluty szybko szybuje, tak samo nagle pikuje w dół. Szybki zysk i szybka strata, musimy więc uważnie monitorować co dzieje się na giełdzie.

Te właśnie duże wahania zdają się być największym minusem inwestowania w kryptowaluty. Dlatego też bardzo ważna jest rozwaga przy inwestycji. Najlepiej nie przeznaczajmy całych oszczędności lub od razu dużych sum na handel kryptowalutami. I nie nastawiajmy się na natychmiastowy zysk. Zacznijmy od mniejszych kwot i na spokojnie przepracujmy mechanizmy danej giełdy i zasady działania. Gdy nabierzemy wprawy, będziemy umieli wyczuć dobry moment na sprzedaż i kupno kryptowalut, przeznaczmy na inwestycję większą kwotę.

Kryptowaluty – czy gra na giełdzie jest bezpieczna

Operowanie finansami powinno cechować się dużą odpowiedzialnością, ale też dopuszczeniem pewnego marginesu błędu i wystąpieniem nieoczekiwanych okoliczności. Przed zainwestowaniem w kryptowaluty, powinniśmy sprawdzić bezpieczeństwo i opinie na temat danej giełdy kryptowalutowej. Zdarzały się przypadki, że giełda z dnia na dzień znikała, a wraz z nią majątki inwestorów ulokowane w portfelach giełdowych. Dlatego wybierajmy giełdę, która długo już funkcjonuje na rynku i cieszy się dobrymi opiniami.

Sam system rejestracji powinien nam sporo sugerować, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danej giełdy. Powinien być kilkuetapowy i umożliwiać logowanie dwupoziomowe. Dobre giełdy kryptowalutowe mają przejrzysty interfejs, a przelewanie kwot jest potwierdzane mailowo i za pomocą powiadomień na portalu giełdowym. Wszystkie informacje powinny być dostępne w naszym ojczystym języku a w razie problemu powinniśmy móc skontaktować się z BOK.

Kryptowaluty nie są kontrolowane przez żadną administrację państwową ani też banki, jednak i w tych instytucjach następowały kryzysy i nieoczekiwane załamania. W kryptowalutach więcej zależy nas samych, handel nimi jest prosty – nikt w nim nie pośredniczy, dlatego musimy wykazać się przy inwestowaniu w nie rozsądkiem i rozeznaniem. Na uznanej na rynku giełdzie kryptowalut, wszystkie procesy związane z wpłatą i wypłatą środków są przejrzyste i sprawne.

czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne
fot.pexels.com

Kryptowaluty – czy warto w nie zainwestować w 2021

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi – trudno jednoznacznie stwierdzić. Możemy się na kryptowalutach wzbogacić, niemniej jednak nie jest to sposób na bardzo szybki i jednocześnie bezstresowy zarobek. Jeśli jednak mamy oszczędności lub wolną kwotę do rozdysponowania, możemy część pieniędzy w kryptowaluty zainwestować. Wpłacajmy, gdy ceny kryptowalut są niskie (jak np. naszego Polcoina) i wypłacajmy zarabiane nadwyżki, których określoną wysokość regularnie przelewajmy na konto.

Mimo że możemy na kryptowalutach nagle szybko zarobić, inwestycja ta nie charakteryzuje się pewną stałą stabilnością. Niech nie dziwi nas nagła strata, cierpliwie poczekajmy aż cena kryptowaluty zacznie znów się podnosić. Ewentualnie możemy szybko ją sprzedać, wtedy jednak będziemy musieli budować portfel od zera.

Dlatego też przed inwestycją w kryptowaluty szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie czy jesteśmy zdolni podjąć określone z nią ryzyko i czy mamy odpowiednią ku temu wiedzę. Lepiej nie podejmować inwestycji lub z nią poczekać, niż poświęcić pieniądze w pośpiechu. Rozwaga i cierpliwość – w te cechy powinniśmy się najpierw uzbroić, a dopiero potem inwestować w kryptowaluty, zawsze jednak dopuszczając możliwość straty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here