Powierzchnie magazynowe do wynajęcia aktualnie są ogólnodostępne. Jest bardzo wiele firm, które oferują wynajem magazynów. Przed podpisaniem jednak umowy o wynajem, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii.

Przede wszystkim niezwykle ważne jest sprawdzenie, czy dane magazyny logistyczne będą odpowiednie na wielkość dla naszej firmy. Jeżeli planujemy prowadzić dużą działalność, musimy przewidzieć, że będzie nam potrzebna duża powierzchnia magazynowa. Nie warto również wynajmować zbyt dużych magazynów. Zazwyczaj czynsz jest płacony od metra kwadratowego wynajętej powierzchni magazynowej. Stąd też jeżeli zdecydujemy się na wynajęcie zbyt dużego magazynu, który nie jest nam potrzebny, to zwyczajnie przepłacimy.

Wynajem powierzchni magazynowych

Oprócz tego niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Wynajem powierzchni magazynowych jest dostępny w całej Polsce, jednak powinno się wynajmować magazyny o lokalizacji najkorzystniejszej dla prowadzonej działalności. Jeżeli kupujemy jakieś produkty od producenta, to musimy wynająć magazyny, które nie będą znajdowały się nie wiadomo jak od niego daleko.

Wybierając dobrą lokalizację, nawet kosztem tego, że będziemy musieli więcej zapłacić za wynajem, zaoszczędzimy bardzo dużo na transporcie. Poza ogólną lokalizacją magazynu, niezwykle ważna jest również lokalizacja szczegółowa. Obejmuje ona między innymi dojazd. Zakładając, że do takiego magazynu będą jeździć głównie samochody ciężarowe i dostawcze, ważne jest aby drogi dojazdowe były odpowiednio dostosowane do takich samochodów. Powinny być one odpowiedniej szerokości i wytrzymałości. Tylko wtedy kierowcy nie będą mieli problemu z dotarciem do określonego magazynu.

Bardzo ważne jest również sprawdzenie jakości konstrukcji takiego magazynu. Tak naprawdę każda nieszczelność dachu może wywołać ogromne straty w przechowywanym towarze. Oczywiście magazyny w słabym stanie technicznym są znacznie tańsze, od tych wykonanych z nowoczesnych konstrukcji. Należy jednak pamiętać o tym, że przez takie oszczędności możemy stracić znacznie więcej.

Ważne jest również dokładne rozeznanie na lokalnym i regionalnym ryku powierzchni magazynowych. Warto sprawdzić, w jakich rejonach ile zapłacimy za wynajem magazynu i wybrać ostatecznie najbardziej opłacalną dla nas ofertę. Nie warto przepłacać jeżeli mamy szansę zapłacić za wynajem mniej. Dopiero po sprawdzeniu wszystkich ofert na rynku, należy zdecydować się na podpisanie umowy o wynajem.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia

Podpisując umowę z wynajmującym, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby zwyczajnie nie zostać oszukanym. Przede wszystkim lepiej jest zawierać umowy na czas nieokreślony. Nigdy nie wiadomo, czy nasza działalność szybko nie upadnie, a za wynajmowaną powierzchnię będzie trzeba i tak płacić. Warto również sprawdzić okres wypowiedzenia. Najbezpieczniej jest, kiedy okres wypowiedzenia wynosi minimum dwa miesiące. Jest to zabezpieczenie, że jeżeli wynajmujący zdecyduje się na wypowiedzenie umowy, to w tym czasie będziemy w stanie znaleźć sobie inny magazyn do wynajęcia i przewieźć wszystkie nasze rzeczy. Miesiąc niestety to znacznie za mało żeby to zrobić. Oprócz tego należy sprawdzić, czy w umowie nie ma mowy o jakiś dodatkowych kosztach. Dlatego też bardzo ważne jest aby ją bardzo dokładnie przeczytać. Ponadto należy również sprawdzić, czy wynajmujący nie dolicza sobie jakiś odsetek za dni zwłoki w opłacie czynszu. Nie jest to niczym dziwnym, jednak odsetki nie powinny być rażące.

Podsumowując można powiedzieć, że znalezienie odpowiedniego magazynu nie jest tak naprawdę niczym prostym. Trzeba się bardzo dobrze rozejrzeć na rynku, aby wybrać możliwie najbardziej korzystną dla nas ofertę. Ponadto trzeba dopilnować aby umowa najmu została sporządzona uczciwie i nie zawierała niepożądanych punktów. Dobrze jest również poczytać opinie w internecie o określonym wynajmującym. Jeżeli ktoś był niezadowolony z nawiązanej współpracy, to z pewnością podzielił się tym właśnie w internecie. Pozytywne opinie świadczą o tym, że wynajmujący jest osobą uczciwą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here