Skrzynie plastikowe są pojemnikami wielkogabarytowymi, które są uniwersalnymi opakowaniami bardzo wytrzymałymi na uszkodzenia. Stosowane są w branży przemysłowej, spożywczej oraz chemicznej i transportowej.

Skrzyniopaleta – zastosowanie

Skrzynie plastikowe stosowane są do przechowywania oraz transportowania towarów lekkich oraz ciężkich. Skrzyniopalety dzięki swoim wzmocnieniom pozwalają na przewożenie ostrych i ciężkich materiałów oraz substancji płynnych. Skrzyniopalety stosowane są w przemyśle spożywczym do magazynowania oraz transportowania warzyw i owoców oraz ryb i produktów sypkich. Zaletą skrzyniopalet jest możliwość układania ich w stosy, co pozwala zaoszczędzić miejsce magazynowe.

Jak czyścić skrzyniopalety?

Skrzyniopaleta wykonana z tworzywa sztucznego pozwala na jej szybkie oraz łatwe wyczyszczenie. Najczęściej wnętrze skrzyniopalety jest gładkie, co ułatwia jej mycie. Dzięki zaokrąglonym brzegom w skrzyniach plastikowych nie gromadzi się brud. Skrzyniopalety posiadające atesty PZH dopuszczone są do przechowywania żywności, a także żrących substancji i kwasów. Plastikowa Skrzyniopaleta jest odporna na warunki atmosferyczne, wilgoć oraz zarysowania i uszkodzenia.

Rodzaje skrzyniopalet plastikowych

Plastikowe skrzynie mogą mieć rozmiar 1200 x 800 mm oraz 1200 x 1000 mm. Mogą one występować w opcji pełnej lub ażurowej. Dzięki zamontowanych na spodzie płozach skrzynię można przewozić przy użyciu wózka widłowego. Skrzynie mające płozy można obracać o 360 stopni, co pozwala w ich rozładunku. Skrzynie wyposażone w koła z łatwością można przewozić przy użyciu rąk i stosowane są one w magazynach o małej powierzchni. Niektóre ze skrzyniopalet posiadają pokrywę, która jest dokładnie dobrana do rozmiaru i pozwala na dodatkową ochronę magazynowanego towaru. Skrzyniopalety wykonane są z różnego rodzaju materiałów, które dobrane są pod względem użytkowania skrzyń. Wyróżnić można skrzynie drewniane, które posiadają spód wykonany z europalety. Innym materiałem, z którego wykonane są skrzyniopalety jest metal. Metalowe skrzynie pozwalają na transportowanie gruzu lub części samochodowych. Skrzyniopalety mogą być także wykonane z plastiku, który posiada odpowiednie atesty i jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here